מנצ'ו מאת רוברט אלגנט הוצאת זמורה: שקיעתה של שושלת מינג

מנצ'ו מאת רוברט אלגנט תרגום עמשי לוין.

מנצ'ו הוא סיפורה הגדול של סין במאה השבע עשרה ומתאר את שקיעתה של שושלת מינג הגדולה מפני התקפות הטטארים. יתום אנגלי בשם ארוסמית מגיע לסין ב-1624 ונשאר בה עשרות שנים. ארוסמית הגיע  לסין יחד עם חיל משלוח של חיילים ומיסיונרים ישועים, שהוזמן על ידי הקיסר המושחת בכדי לעזר לו להדוף את הטאטארים. תחילה הוא משרת את את קיסר מינג ואחר כך את המנצ'ו לאחר שנפל בידיהם בשבי. רוברט אלגנט חיבר ספרים רבים על סין. הספר הנוכחי מנ'צו מביא באמינות היסטורית מדויקת את ההיסטוריה של סין. 539 עמודים מרתקים ביותר.

רוברט אלגנט הוא עיתונאי ובעל תואר שני בלימודי סין ויפן מאוניברס' קולומביה. היה כתב צבאי בקוריאה ואחר כך בדרום מזרח אסיה, וחקר את לוחמת הגרילה. בשנים 1956 עד 1962 שהה בהודו ובהונג קונג מטעם ניוזוויק ומאז עד 1970 היה ראש לשכת הידיעות של לוס אנג'לס טיימס בהונג קונג. מאז 1976 עסוק רוברט אלגנט בכתיבת ספרים.
"בתשעי בפברואר 1632, בתום השבוע השלישי להופעת המורדים ממרחבי הלובן הצחיחים של מיצרי פוהיי, הודה הגנרל כי מאזן הכוחות החל נוטה לרעתו. המתקוממים הוסיפו להתעצם במספר ובכוחות. ואילו עוצמתו היתה מידלדלת והולכת במות החולים ואפסי הכוח ברעב. לכן החליט הגנרל לפקוד על הפרשים שנשארו לו לפרוץ החוצה מהשער המערבי של העיר. הפרשים הנאמנים היו אמורים לאגוף את המורדים ולהדפם אל מעבר החומה הצפונית. בד בבד עם זה העביר הגנרל אל החומה הצפונית עוצמת אש משולבת שתקרע לגזרים את המורדים שייהדפו לשם על ידי הפרשים הנאמנים.." עמוד 191.

ראו גם: שוגון מאת ג'יימס קלאוול

מנצ'ו מאת רוברט אלגנט

מנצ'ו מאת רוברט אלגנט

השארת תגובה

מתויק תחת כללי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s