גזוזטרה ביער מאת ז'וליין גראק מלחמת צרפת נגד גרמניה

גזוזטרה ביער מאת ז'וליין גראק מלחמת העולם השניה הוצאת מעריב 1991:  graco Ggraco Un balcon en foret   לפני מלחמת העולם השניה, בנו הצרפתים בונקרים ביער חבל הארדנים על מנת לעצור כל אפשרות פלישה של הגרמנים מהצד הבלגי. גראנז' הוא חבר ביחידת ההנדסה, שנשלח לבונקר ומוצב בו כמפקד הבית המבוצר. שני הצבאות ערוכים, קפואים ממתינים בשקט מאיים. פגישה מקרית ביער  בין גראנז' ואשה צרפתיה נאה בשם מונה, אלמנה מכפר סמוך משנה את כל המצב בבונקר. כאשר הגרמנים מתקרבים תוך כדי זריעת מוות בכל ומאיימים על הבונקר, מתקבלת ההחלטה הגורלית לפנות את העיירה ואת המוצב. האלמנה מבקשת להשאר ואילו גראנז' מתחנן אליה לנטוש. זהו רומן רב עוצמה של הסופר הצרפתי. עימות קלאסי בין אהבה למלחמה ואת החיים על פי התהום בציפייה לאסון בלתי נמנע.  ז'וליין גראק יליד צרפת 1910. מרצה להיסטוריה ולגיאוגרפיה. סגנונו מתאר את הקשר שבין האדם לטבע בסגנון כמעט מיסטי. גראק סירב לקבל כל אותות כבוד ועיטורים על יצירתו הספרותית ודחה את פרס הגונקור שהוענק לו ב-1951. 154 עמודים.
גזוזטרה ביער מאת ז'וליין גראק

"מהצריח בצבצה קסדה עם רצועת עור, הידיים הוצמדו לפה כמגבירות קול, והיא צעקה בתדהמה לעבר הבית:"אל תהיו גיבורים שם!הגרמנים נמצאים במארחק עשר דקות."
השריונית המשיכה בדרכה. גראנז' פנה אל אנשיו: נדמה היה לו שלחיהם האפירו כליל: פתאום הרגיש מהלומה כבדה שניחתה על עורפו מאחור-לקול האיש, נשא מוכנית את פרק ידו:"מה השעה?" שאל את עצמו בתדהמה-"אחת עשרה?" בפעם הראשונה ביום ההוא הביט בשעון היד שלו. השעה היתה ארבע אחר הצהריים. מאחורי היער, בנקישה יבשה של מפסק המנתק זרם, התפוצצו זה אחר זה הגשרים שעל הנהר.." עמוד 125 תרגום מרים טבעון
"הו!אתה, שומר היער!
אתה, שומר התרדמה,
מוטב שתשגיח גם על השחר." ואגנר, פרסיפאל
תגיות: מלחמתה עולם השניה. קו מג'ינו. הקרב על הארדנים. בונקרים. טנקים . חיילי הוורמאכט. החיל הצרפתי. חיל הההנדסה. אלמנות מלחמה.

מודעות פרסומת

השארת תגובה

מתויק תחת מלחמת העולם השניה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת / לשנות )

מתחבר ל-%s