הפלישה לאדאנו ג'ון הרסי פלישת בנות הברית לאיטליה

הפלישה לאדאנו (פעמונים לאדאנו) ג'ון הרסי פלישת בנות הברית לאיטליה
A Bell For Adano by John  Hersey  
1914 – 1993
תיאור מדויק, כמו כתבה בעיתון על הפלישה לאדאנו, עיר באיטליה. מה שקורה שם, קרה בערך בכל איטליה שנכבשה שוב על ידי האמריקנים. מרתק, מרגש, משעשע, אמין, מדויק, אכזרי. 212 עמודים
"הפלישה הגיעה אל העיר אדאנו. קורפורל אמריקני רץ דרוכות לאורך רחוב פאבמי המכוסה זוהמה. הוא הטיל עצמו ארצה בקרן הרחוב וכונן את המקלע שלו. אחר פנה לאחור ורמז לחבריו להתקדם. בחלק אחר של העיר, ברחוב קלבריה, זחלו שלושה בני אדם קדימה כחתולים. פגז מרגמה התפוצץ בתוך העיר, במרחק מה צפונה, והשלושה השתרעו באבק הרחוב. הם שכבו על בטנם וחיכו להתפתחות העניינים. כיתה שלמה דילגה מקבר לקבר בבית הקברות הקאפוצ'יני, בראש הגבעה הצופה על פני העיר. אנשי הכתה היו מפוחדים, הם איבדו כל קשר עם אנשי יחידתם. הם לא ידעו את המצב. הם קרובים אל מטרתם-הפסגה התלולה הסלעית-אבל הם רצו לברר את המתרחש בעיר בטרם יוסיפו להתקדם."
הפלישה לאדאנו פעמונים באדאנו ג'ון הרסי
ג'ון הרסי סופר אמריקני יליד סין. שימש מזכירו של הסופר הידוע סינקלר לואיס. לרוב ספריו של ג'ון הרסי יש אופי, סגנון עיתונאי. התפרסם בזכות ספריו 'הירושימה' אותו כתב לאחר המלחמה ובשנות התשעים החלק השני של הספר, בו הוא חוזר לחקור מה עלה בגורל גיבורי הספר הראשון ששרדו את זוועות הפצצה. מספריו בעברית:החומה-מרד גיטו וארשה . אוהב המלחמה. פעמוני אדאנו. 

השארת תגובה

מתויק תחת איטליה הפאשיסטית, כללי, מלחמת העולם השניה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s