שנת ה-93 ויקטור הוגו המהפכה הצרפתית והגיליוטינה

שנת ה-93 ויקטור הוגוהמהפכה הצרפתית והגיליוטינה הוצאת הקיבוץ המאוחד 1962, תרגם מצרפתית ח.אברבאיה 370 עמודים.

Victor Hugo Quatre Vingt Treizeשנת ה-93

שנת 1793 היתה שנת דמים בצרפת ובעיקר בפאריס. הגיליוטינה ערפה ראשים אחר ראשים כמעט ללא הבחנה. הספר מביא את הרקע למלחמת צרפת-אנגליה, לקרב נארווינדה בבלגיה, אשר בקרבתו הובס הצבא הצרפתי בראשות דימורייה, על ידי צבא אוסטריה. ב-1793 היה זה אות המבשר את אבידת בלגיה לצרפת, עד לימי הקונסולאט. למפלה זו נודעו תוצאות קשות לצרפת המהפכנית ולמלחמת האזרחים הצרפתית הידועה. הספר מביא מילון נרחב על המהפכה הצרפתית, שמות, מקומות, אירועים, כרונולוגיה ועוד.
"בראות החיילים את מפקדם הצעיר מיועד ללהב הגיליוטינה, לא עצרו עוד כוח: לב אנשי המלחמה האלה נקרע. נשמע דבר שלא נודע כמותו: קול צבא מתייפח בבכי. אז נישאה זעקה:"חסד!חסד!" אנשים נפלו על ברכיהם. אחרים השליכו את רוביהם והרימו את ידיהם לעבר המישורת, עליה עמד סימורדיאן: אחד החיילים צעק: האם יתקבל אחר להחלפה? הנני מוכן! הכל השמיעו :"חסד!חסד!"….הוא הושכב על הלוח המיטלטל, והראש הנחמד והגאה, נכלא בבית הצוואר המזוויע. התליין הפשיל את שיערו ביד רכה, לחץ את הקפיץ, ומשולש הברזל ניתק והחליק, תחילה לאט ואחר מהר!הלמות מזוויעה נשמעה!"
המהפכה הצרפתית, מלחמת צרפת-אנגליה, דאנטון, רובספייר, דאנטון, הגיליוטינה, ד"ר ז'וזף גיוטאן, גיליוטינה, דאני דידרו, לואי פיליפ הראשון, שודרולו לאקלו, ז'אן פול מאראט, מארה, המרקיז דה סאד, פוש, בנימין פרנקלין, צ'רלס ה-1, שארלוט קורדיי, אוליבר קרומבל, ז'אן ז'אק רוסו

השארת תגובה

מתויק תחת כללי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s