מיגרש האימונים זיגפריד לנץ צבא הוורמאכט

מגרש האימונים  מאת  זיגפריד לנץהוצאת זמורה 1990,  תרגם מגרמנית צבי ארד, 289 עמודים
EXERZIERPLATZ  ROMAN FON SIEGFRIED LENZ
קונרד צלר הוא קצין צבא מצטיין בצבא הוורמכט. באחת הקרבות, הוא תצופה באסדה המובילה פליטים כשהיא עומדת לשקוע בים הצפוני. קונרד מסכן את חייו וחיי צוותו ומציל מספר פליטים. אחד מהם הוא נער בשם ברונו. לאחר המלחמה, קונרד צלר חוזר לעיסוקו הישן, גנן ומשתלן מומחה. הוא מקים על מגרש אימונים לשעבר את המשתלה המפוארת ביותר במחוז. ברונו, הבן המאומץ עומד לרשותו, מטפח ומשמש כיד ימינו של קונרד. נאמנותו למצילו היא מוחלטת. לקונרד יש בנים והבנים לא רואים בעין יפה את טיפוחו של הבן המאומץ שעלול להיות אחד היורשים כשיבוא זמנו של קונרד ואכן יום זה עומד להגיע. אחד הבנים מבקש לנהל את המשתלה הרווחית בדרך הפרוסית הישנה, השמרנית והנוקשה.
משתלת פרחים ועתידה עומדים בין האב המאמץ שהציל את הבן במלחמת העולם השנייה.  דווקא ברונו הוא שמציע דרך ייחודית ומפתיעה לפתור את הבעיה. ספר מופתי, מבריק ומרתק שמתאר דרך סיפורם של משפחת קונרד צלר וברונו המאומץ את התמוטטות משטר האימים הנאצי והדרך הקשה של גרמניה לשנות כיוון. 288 עמודים

עמוד 148:
"יש לי מה לספר לך ברונו. אבל אל תשאל מניין לי. ואתה יכול לסמוך." זה נכון-מה עמום קולה, מה נקטע, כאילו נדרשה לקרוא גזר דין. נו, אמרי כבר מה קרה. מדוע היא מסתכלת בי כך, כאילו עשיתי מי יודע מה, הן לא הבאתי אסון על איש.
"מדוע את מסתכלת בי כך מגדה"?
"בגללך ברונו, גם בגללך פתחו בהליכים לפסילתו של המנהל, כך הבינותי. הם עשו זאת וחתמו, מפני שהמנהל עשה חוזה מתנה, לפיו תקבל לאחר מותו את האדמה הכי טובה כאן וגם כמה מיתקנים. אתה מבין מה זה? פתאום תהיה לך דעה כאן."

 

ספריו של זיגפריד לנץ בעברית:

 

מוזיאון המולדת 
שיעור בגרמנית
המופת
מגרש האימונים
אלם
שיחת העיר הוצאת עם עובד
מבחן הצליל
הפלגה אחרונה
אניית המגדלור
דקה דומייה

 

זיגפריד לנץ

זיגפריד לנץ נולד ב-17 במרץ 1926, סופר גרמני. לנץ נולד בליק פרוסיה המזרחית. כתב שנים-עשר רומנים והוציא כמה קבצים של סיפורים קצרים, מסות ומחזות לרדיו ולתיאטרון. זיגפריד לנץ קיבל את פרס גתה בפרנקפורט ביום השנה ה-250 להולדת יוהן וולפגנג פון גתה. לנץ ואשתו, האנה, התכתבו עם המשורר פאול צלאן ואשתו, גיזלה לסטרנג' והחליפו ביניהם למעלה מ-100 מכתבים בין 1952 ל-1961.

מגרש האימונים זיגפריד לנץ

השארת תגובה

מתויק תחת מלחמת העולם השניה

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל

אתה מגיב באמצעות חשבון Google שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s