עמק חמשת האריות קן פולט, אמריקנים באפגאניסטן הסובייטים נגד המוג'הידין

עמק חמשת האריות קן פולט, הוצאת מודן, תרגם שלמה גונן, 1986
LIE DOWN WITH LIONS BY KEN FOLLET
תוכן הספר:קרב דמים בין הסובייטים לסוכני הסי.אי.איי בערבות אפגאניסטן. במרכז תיאור הקרבות בין המוג'הידין לבין הצבא הסובייטי, תקועים סוכן ביון אמריקני, בוגד צרפתי למען הסובייטים ובחורה יפה כמובן. הרבה אקשן, מזימות, תככים, בגידות ורומנטיקה. 304 עמודים של מתח בלתי פוסק.
רקע למלחמת אפגניסטן-רוסיה:מלחמת אפגניסטן פרצה כמו שפרצו מלחמות קוריאה וצפון ווייטנאם: מלחמה בין שתי המעצמות הגדולות על רקע כביכול אידיאולוגי: 1979-1989 ברית המועצות עם המשטרים הקומוניסטיים שנתמכו על ידה כמו למשל בקאבול, אפגניסטן ואילו האמריקניים תמכו במורדים האנטי -מרקסיסטיים אלא שהאמריקנים כרגיל, זלזלו והתנשאו מעל המורדים ולא העריכו נכון את גודל אמונתם של המורדים. הרוסים פרצו לאפגניסטן על מנת לעצור במורדים ולהחזיק את ממשלת אפגניסטן הקומוניסטית ואילו האמריקניים תמכו בנשק, בידע, באמצעי ריגול ולוחמה במורדים. לאחר שנים, יסיטו המורדים את נשקם נגד האמריקנים. המורדים כונו 'המוג'הידים': הם קיבלו תמיכה ועזרה לא רק מהאמריקנים אלא מהסינים והפקיסטנים. אפגניסטן הפכה לסובייטים מה שווייטנאם הפכה לאמריקנים. שניהם הפסידו במלחמות אלה.

קרב דמים בין הסובייטים לסוכני הסי.אי.איי בערבות אפגאניסטן. במרכז תיאור הקרבות בין המוג'הידין לבין הצבא הסובייטי, תקועים סוכן ביון אמריקני, בוגד צרפתי למען הסובייטים ובחורה יפה כמובן. הרבה אקשן, מזימות, תככים, בגידות ורומנטיקה. 304 עמודים של מתח בלתי פוסק.

עמוד 98:
"עם כל חסידותם ואהבת השירה שלהם, היו אפגנים אלה ברברים. הספורט הלאומי שלהם הוא "ב ו ז ק א ש י", משחק מסוכן ועקוב מדם. פגרו חסר הראש של העגל המונח במרכז שדה, בעוד שתי קבוצות מתחרות מסתדרות בשורות על סוסיהן. ואז, עם ירית רובה, מסתערות שתיהן לעבר הפגר. התכלית היא להרים אותו ברומח, לשאתו לנקודה הרחוקה משם כקילומטר וחצי, ולהחזירה למקומה במרכז בלי להניח ליריביך לחטוף אותו מאחיזתך. אם הפגר נוטף הדם והשומן רוטש לגזרים, בא שופט להחליט מי מהקבוצות ששולטת בחלק הגדול יותר, והיא נחשבת למנצחת."
עמוד 180:
"לפתע נשתרר שקט יחסי. הסובייטים בשדה השעורה והלוחמים הפגנים בכפר, מעבר לנהר, החליפו אש אקראית. הסובייטים ירו פחות או יותר בנדיבות, לכל כיון אפשרי, ואילו האפגנים חסכו בתחמושת. אליס הרים עיניו. מסוקי תקיפה ה י י נ ד ניסו עתה לשתק את המקלעים הכבדים של יוסוף ועבדול על הצוק. המפקד הסובייטי העריך נכונה, שכלי נשק אלה הם יעדו הראש והראשון. בעוד מסוק מסתער לעבר הצוק, חש אליס הערצה לאומץ ליבו של הטייס הטס היישר אל לוע המקלעים היורקים אש. הוא ידע מנסיונו איזה עצבים דרושים לשם כך. ואכן, עד מהרה סב כלי הטיס הצידה. היתה החטאה הדדית.הסיכויים שלהם שווים."
עמק חמשת האריות קן פולט
מספריו של  קן פולט  בבלוג:
חוד המחט רומן מלחמתי ובמרכזו רוצח-מרגל פסיכופת על העוסק במרדף ובקרב המתנהל בינו ובין סוכני המודיעין הבריטי על אדמת בריטניה. הוצאת מודן 

שם הצופן רבקה סיפור ריגול בתקופת מלחמת העולם השנייה המתרחש על רקע אירועים אמיתיים בקהיר. הוצאת מודן 
עמק חמש האריות  קן פולט סיפורם של מספר אירופאים באפגאניסטן הבוערת והמדממת.הוצאת מודן 
עמודי תבל  קן פולט  הוצאת מודן  רומן היסטורי פופולרי על משפחה אנגלית בימי הביניים.
עולם ללא קץ ההמשך לספר עמודי תבל.  הוצאת מודן 
עיוורון שלגים סיפור מתח על רקע מחקרים רפואיים. קן פולט  הוצאת מודן 
נפילת ענקים רומן היסטורי חלק מטרילוגיה  קן פולט  הוצאת מודן 

צופן אפס רומן מתח על רקע המחלמה הקרה.הוצאת מודן

מודעות פרסומת

השארת תגובה

מתויק תחת כללי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s