מלחמת היהודים ליון פויכטוונגר הוצאת זמורה תרגם צבי ארד המרד נגד רומא

מלחמת היהודים ליון פויכטוונגר הוצאת זמורה תרגם צבי ארד, 1984
DER JUDISCHE KRIEG VON LION FEUCHTWANGER
מרד היהודים נגד הרומאים ריתק חוקרים מכל העולם. רובם התבססו על כתבי יוסף פלביוס. ברומן מרתק ומתוח כמו ספר בלשי, נמצאת דמותו של יוסף בן מתתיהו. יוסף בן מתתיהו ניוצא לשליחות ברומא ושליחות זו קובעת את גורלו ואת גורל המרד של הקנאים, עמידת יודפת ושריפת בית המקדש. בספר יש תיאור מדוקדק של התהלוכות הרומאיות, החיים ברומא, בירושלים, ביהודה ובשומרון(לא, היהודים בתקופה ההיא לא זרקו ערבים מבתיהם ולא עקרו נטוע, לא חיו על חשבון אחרים, לא איומו בכל פעם על שלמות הגועליציה ולא היה להם פייגלינים ולא ברוך מרזלים-האויב היה רומא). בקיצור, יוסף בן מתתיהו היה קרוע מפנים ובמחוץ. הרומאים ראו בו עבד מכובד עטיר זכויות והיהודים ראו בו בוגד ונידו אותו. רומן היסטורי אדיר. 273 עמודים ישר ולעניין.
עמוד 222:
" האיש הזקן והצנום עשה ימים ארוכים ומחרידים בתא אפל ומסריח. תשוש היה אך התעשת בבואו. הוא פחד מחיילים בריונים אלה. הם המיתו כה רבים, ופלא הוא שהשאירו אותו בחיים, כדי לא להעלות את חמתם, הצמיד' את כף ידו אל מצחו ובירך אותם לשלום." מה תבקשו, רבותי,"מלמל, " מאדם זקן וחסר מגן?" עיניו מצמצו בגלל האור, ועל כורחו הריח את ריחות המזון. "המצב רע, מורי ורבי, מתתיהו," אמר יוחנן. "במקום שאנו עומדים בו, יעמודו עוד מעט הרומאים. עדיין לא החלטנו מה נעשה בך: האם נשאיר אותך לרומאים או נהרוג אותך." הזקן עמד מעוות, אילם, רועד. "
מלחמת היהודים ליון פויכטוונגר

ליון פויכטוונגר 1884-1958 יליד גרמניה. נטש את גרמניה לאחור עליית הנאצים, נכלא במחנה ריכוז בצרפת. לאחר ה מלחמה, היגר לארצות הברית. התפרסם ברומנים ההיסטוריים שלו על רקע חיי היהודים ורומנים מתקופת המקרא:
ראה ספריו בעברית: גויא, היהודי זיס, גלות, בני אופרמן, מלחמת היהודים, הבת יפתח.

השארת תגובה

מתויק תחת כללי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s